Lassan arra sem lesz már ember az LMP-ben, hogy lekapcsolja a villanyt
Csárdi Antal képviselő egyelőre nem hagyta el a párt parlamenti frakcióját, de a tavaszi ülésszakig megteszi, így megszűnik a képviselőcsoport.
Parlamenti vitanapot kezdeményezett az ügynökügyről az LMP. Egyelőre 34 képviselő írta alá a kezdeményezést. A vitanaphoz 78 aláírásra lenne szükség – írja az Origo.
Eddig 20 jobbikos, 11 LMP-s és 3 független képviselő támogatja aláírásával az LMP kezdeményezését. A párt parlamenti vitanapot szeretne az állambiztonsági múlt feltárásról, ehhez azonban 78 képviselő aláírása szükséges – írja az Origo.
Az Index korábban arról írt, hogy Lázár János irodájából elküldték azt az LMP-s alkalmazottat, aki a Fidesz frakcióvezetőjének aláírásáért ment. Lázár korábban azt nyilatkozta, hogy támogatják a vitanapot. A Fidesz-frakció Lázár elutasítását azzal magyarázta, hogy az LMP kényszerhelyzetet teremt az által, hogy nem egyeztet a vita részleteiről, noha Lázár mást témákat is javasolt volna. A közlemény szerint ezzel együtt a Fidesz „kötelességének tartja az állambiztonsági múlt feltárásának ügyét”, ezért megszavazza az LMP kezdeményezését. Bár egyelőre az LMP nem kapott fideszes szignókat, Linder Bálint LMP-s sajtófőnök az Origónak azt mondta, több fideszes jelezte, hogy aláírja a kezdeményezést.
Egyelőre hiányzik még néhány, vidéken tartózkodó LMP-s képviselő aláírása is. Az MSZP szerda délutánra ígért állásfoglalást a vitanapról. A Demokratikus Koalíció politikusai sem adták még aláírásukat a kezdeményezéshez, de az Origónak azt mondták, hogy támogatják azt, és alá is írnák, de az LMP eddig nem kereste őket. Linder elmondta: bíznak benne, hogy meglesz a 78 aláírás. Az Origó kitér rá, hogy ez csak a fideszes és/vagy szocialista aláírásokkal együtt lehetséges, a DK-s, LMP-s és jobbikos képviselők teljes támogatása is kevés.